Bakan Bayraktar, Nallıhan’da iftar programına katıldı

Programda konuşan Bakan Bayraktar, geçen yıl 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşları anarak, arama ve kurtarma faaliyetinde bulunan madencilere teşekkür etti. Bayraktar, kuracakları yeni tesislerle Nallıhan’da istihdamı daha da artıracaklarını kaydederek, şunları söyledi:

“Madencilik faaliyetlerimizi geliştirmemiz lazım. Maalesef Türkiye’de birileri burada farklı başka yerde farklı konuşuyor. Buraya gelince madeni destekliyoruz diyorlar, ben geçen hafta İzmir’deydim. Orada Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir milletvekili, ‘Bakan buraya geldi. Termik santral yapacak, burası zehirlenecekmiş’ dedi. Değerli arkadaşlarım, Türkiye’nin bütün enerji kaynaklarına, madenlerine, yerli kömürüne mutlak suretle ihtiyaç var. Biz buradaki madencilik faaliyetlerimizden vazgeçmiyoruz, inşallah madencilik faaliyetlerimizi büyüteceğiz. KİAŞ 3 milyon ton üretim yapıyor, bunu 6 milyon tona çıkaracağız. Mutlaka istihdamı artırmamız lazım, daha çok madenci kardeşimize ihtiyacımız olacak. İnşallah buralarda gençlerimize iş kapıları açılacak. Buradaki esnafımız daha iyi koşullarda ticaret yapacak.”

KIDEM TAZMİNATI VE PROMOSYON SORUNU

​Nallıhan’ın bir maden ilçesi olduğuna işaret eden Bayraktar, “İnşallah EÜAŞ’ın tesislerine gençlik merkezlerini getireceğiz. Kıdem tazminatı ödenmeyen kardeşlerimizin problemini çözeceğiz. Özellikle EÜAŞ’ın santralinde çalışan kardeşlerimizin de promosyon sorunu da inşallah çözülecek” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x